Proface GP-4115T HMI Touch Screen Front Overlay Repair

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP-4115T PFXGP4115T1D PFXGP4115T2D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4115T Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:45:15 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | White LED |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Resolution: | 480 x 272 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 4.3" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP-4115T PFXGP4115T1D PFXGP4115T2D | Description | Inventory status |
| GP-4201T PFXGP4201TAD | Proface GP4000 GP-4201T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4201TM PFXGM4201TAD | Proface GP4000 GP-4201TM Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4201TW PFXGP4201TADW | Proface GP4000 GP-4201TW Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP-4203T PFXGP4203TAD | Proface GP4000 GP-4203T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Proface GP-4115T HMI Touch Screen Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: Attaching the GP-4115T PFXGP4115T1D PFXGP4115T2D USB Cable Clamp
Answer:
Question: What is Proface GP4000 GP-4115T PFXGP4115T1D PFXGP4115T2D Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP-4115T
PFXG4115T1D
PFXGP4115T2D
P-4115T
PFXGP4115T1D
PFXGP1415T2D
PFXGP4ll5T1D
GP--4115T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service