Proface GP-4201T PFXGP4201TAD Touch Glass Protective Film

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP-4201T PFXGP4201TAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4201T PFXGP4201TAD Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:45:19 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GP-4201T PFXGP4201TAD |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Touch Size: | 3.5" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP-4201T PFXGP4201TAD | Description | Inventory status |
| GP-4201T PFXGP4201TAD | Proface GP4000 GP-4201T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4201TM PFXGM4201TAD | Proface GP4000 GP-4201TM Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4201TW PFXGP4201TADW | Proface GP4000 GP-4201TW Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP-4203T PFXGP4203TAD | Proface GP4000 GP-4203T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Proface GP-4201T PFXGP4201TAD Touch Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
GP-4201T
PFXP4201TAD
G-4201T
PFXGP4201TAD
PFXGP2401TAD
PFXGP42017AD
GP-42011T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service