Proface GP-4301TM PFXGM4301TAD Touch Glass Front Film

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP-4301TM PFXGM4301TAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4301TM Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:45:34 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GP-4301TM PFXGM4301TAD |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Touch Size: | 5.7" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP-4301TM PFXGM4301TAD | Description | Inventory status |
| GP-4301T PFXGP4301TAD | Proface GP4000 GP-4301T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP-4301T PFXGP4301TADC | Proface GP4000 GP-4301T Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GP-4301T PFXGP4301TADR | Proface GP4000 GP-4301T Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP-4301TW PFXGP4301TADW | Proface GP4000 GP-4301TW Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP-4301TW PFXGP4301TADWC | Proface GP4000 GP-4301TW HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4301TW PFXGP4301TDWC | Proface GP4000 GP-4301TW Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4301TM PFXGM4301TAD | Proface GP4000 GP-4301TM Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4303T PFXGP4303TAD | Proface GP4000 GP-4303T Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4311HT PFXGP4311HTAD | Proface GP4000 GP-4311HT Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP-4311HT PFXGP4311HTADER | Proface GP4000 GP-4311HT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4311HT PFXGP4311HTADERK | Proface GP4000 GP-4311HT HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| GP-4311HT PFXGP4311HTADEYK | Proface GP4000 GP-4311HT MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP-4311HT PFXGP4311HTADEGK | Proface GP4000 GP-4311HT Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
Proface GP-4301TM PFXGM4301TAD Touch Glass Front Film PDF Download:
Common misspellings:
GP-4301TM
PFXGM430TAD
GP-401TM
PFXGM4301TAD
PFXG4M301TAD
PFXGM43O1TAD
GP-43011TM
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service