Proface GP-4501T PFXGP4501TAA Touch Glass Front Film

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP-4501T PFXGP4501TAA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | Plastic Shell LCD Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:45:50 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | GP-4501T PFXGP4501TAA |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Touch Size: | 10.4" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP-4501T PFXGP4501TAA | Description | Inventory status |
| GP-4401T PFXGP4401TAD | Proface GP4000 GP-4401T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP-4401T PFXGP4401TADR | Proface GP4000 GP-4401T Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GP-4401WW PFXGP4401WADW | Proface GP4000 GP-4401WW Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP-4402WW PFXGP4402WADW | Proface GP4000 GP-4402WW Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TAA | Proface GP4000 GP-4501T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TAAC | Proface GP4000 GP-4501T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TAD | Proface GP4000 GP-4501T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TADC | Proface GP4000 GP-4501T Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TADR | Proface GP4000 GP-4501T Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TMA | Proface GP4000 GP-4501T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TMD | Proface GP4000 GP-4501T HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| GP-4501TW PFXGP4501TADW | Proface GP4000 GP-4501TW MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP-4502WW PFXGP4502WADW | Proface GP4000 GP-4502WW Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| GP-4503T PFXGP4503TAD | Proface GP4000 GP-4503T Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Proface GP-4501T PFXGP4501TAA Touch Glass Front Film PDF Download:
Common misspellings:
GP-4501T
PFXGP401TAA
GP-501T
PFXGP4501TAA
PFGXP4501TAA
PFXGP45017AA
GP-45011T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service