Proface GP-4503T PFXGP4503TAD Touch Screen Front Overlay

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP-4503T PFXGP4503TAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4503T Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:01 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | White LED |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP-4503T PFXGP4503TAD | Description | Inventory status |
| GP-4401T PFXGP4401TAD | Proface GP4000 GP-4401T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP-4401T PFXGP4401TADR | Proface GP4000 GP-4401T Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GP-4401WW PFXGP4401WADW | Proface GP4000 GP-4401WW Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP-4402WW PFXGP4402WADW | Proface GP4000 GP-4402WW Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TAA | Proface GP4000 GP-4501T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TAAC | Proface GP4000 GP-4501T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TAD | Proface GP4000 GP-4501T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TADC | Proface GP4000 GP-4501T Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4501T PFXGP4501TADR | Proface GP4000 GP-4501T Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TMA | Proface GP4000 GP-4501T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4501T PFXGP4501TMD | Proface GP4000 GP-4501T HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| GP-4501TW PFXGP4501TADW | Proface GP4000 GP-4501TW MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP-4502WW PFXGP4502WADW | Proface GP4000 GP-4502WW Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| GP-4503T PFXGP4503TAD | Proface GP4000 GP-4503T Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Proface GP-4503T PFXGP4503TAD Touch Screen Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: Attaching the GP-4503T PFXGP4503TAD USB Cable Clamp
Answer:
Question: What is Proface GP4000 GP-4503T PFXGP4503TAD Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP-4503T
PFXP4503TAD
GP-503T
PFXGP4503TAD
PFXGP4503ATD
GP-45037
PFXGPP4503TAD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service