Proface PFXGP4601TAAC PFXGP4601TAD Touch Glass Front Film

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PFXGP4601TAAC PFXGP4601TAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4601T Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:05 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 800 x 640 pixels |
| Part Number : | GP-4601T |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Touch Size: | 12.1" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PFXGP4601TAAC PFXGP4601TAD | Description | Inventory status |
| GP-4601T PFXGP4601TAA | Proface GP4000 GP-4601T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TAAC | Proface GP4000 GP-4601T Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TAD | Proface GP4000 GP-4601T Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP-4601T PFXGP4601TADC | Proface GP4000 GP-4601T Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TADR | Proface GP4000 GP-4601T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4601T PFXGP4601TMA | Proface GP4000 GP-4601T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TMD | Proface GP4000 GP-4601T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4603T PFXGP4603TAD | Proface GP4000 GP-4603T Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-4401W PFXGE4401WAD | Proface GP4000 GC-4401W Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GC-4408W PFXGE4408WAD | Proface GP4000 GC-4408W HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Proface PFXGP4601TAAC PFXGP4601TAD Touch Glass Front Film PDF Download:
Common misspellings:
PFXGP4601TAAC
FXGP4601TAD
PFXG4601TAAC
PFXGP4601TAD
PFXGP4610TAD
PFXGP46017AAC
PFXGGP4601TAD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service