Proface PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD Overlay Touchscreen

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4601T Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | White LED |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Resolution: | 800 x 640 pixels (SVGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 12.1" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD | Description | Inventory status |
| GP-4601T PFXGP4601TAA | Proface GP4000 GP-4601T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TAAC | Proface GP4000 GP-4601T Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TAD | Proface GP4000 GP-4601T Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP-4601T PFXGP4601TADC | Proface GP4000 GP-4601T Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TADR | Proface GP4000 GP-4601T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP-4601T PFXGP4601TMA | Proface GP4000 GP-4601T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP-4601T PFXGP4601TMD | Proface GP4000 GP-4601T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP-4603T PFXGP4603TAD | Proface GP4000 GP-4603T Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-4401W PFXGE4401WAD | Proface GP4000 GC-4401W Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GC-4408W PFXGE4408WAD | Proface GP4000 GC-4408W HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Proface PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD Overlay Touchscreen PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP4000 GP-4601T PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Attaching the GP-4601T PFXGP4601TMA PFXGP4601TMD USB Cable Clamp
Answer:
Common misspellings:
PFXGP4601TMA
PFXGP460TMD
PFXG4601TMA
PFXGP4601TMD
PFXGP6401TMD
PFXGP46017MA
PFXXGP4601TMD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service