PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR Pro-face Overlay Touch

| categories | PS3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PS3000 Series |
| Supply | PS3000 Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:51:02 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface PS3000 |
| Touch Size: | 12" |
| Display Colors: | Black and White |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 1080 x 608 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR | Description | Inventory status |
| PS3450A-T41 | Proface PS3000 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PS3450A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PS3451A-T41-24V | Proface PS3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| PS3600G-T41 | Proface PS3000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| PS3600G-T41-24V | Proface PS3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3650A-T41 | Pro-face PS3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PS3650A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3650A-T42 | Proface PS3000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PS3650A-T42-24V | Pro-face PS3000 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PS3650A-T42S | Proface PS3000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PS3650A-T42S-24V | Proface PS3000 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR Pro-face Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface PS3000 PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The PS3650A-T42-24V PFXPS361xDxxxxR Touchscreen Panel Front Overlay is 12 inch.
Common misspellings:
PS3650A-T42-24V
PFXPS31xDxxxxR
PS3650A-T4-24V
PFXPS361xDxxxxR
PS3560A-T42-24V
PS3650A-742-24V
PFXPS3611xDxxxxR
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service