3580301-12 PS3710A-T42-24V Front Overlay Touch Digitizer

| categories | PS3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3580301-12 PS3710A-T42-24V PFXPS371xDxxxxx |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PS3000 Series |
| Supply | PS3000 Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:51:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface PS3000 |
| Touch Size: | 15" |
| Display Colors: | 260,000 colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 1,024 x 768 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3580301-12 PS3710A-T42-24V PFXPS371xDxxxxx | Description | Inventory status |
| PS3651A-T41 | Proface PS3000 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PS3651A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PS3651A-T42 | Proface PS3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| PS3651A-T42-24V | Proface PS3000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| PS3651A-T42S | Proface PS3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3651A-T42S-24V | Pro-face PS3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PS3710A-T41 | Proface PS3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3710A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PS3710A-T41-PA1 | Pro-face PS3000 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PS3710A-T42 | Proface PS3000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PS3710A-T42-24V | Proface PS3000 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| PS3710A-T42-PA1 | Proface PS3000 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PS3710A-TA2 | Proface PS3000 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PS3710A-TA2-24V | Proface PS3000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
3580301-12 PS3710A-T42-24V Front Overlay Touch Digitizer PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface PS3000 3580301-12 PS3710A-T42-24V PFXPS371xDxxxxx Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The 3580301-12 PS3710A-T42-24V PFXPS371xDxxxxx Touchscreen Panel Front Overlay is 15 inch.
Common misspellings:
3580301-12
PS3710A-T42-24V
PXPS371xDxxxxx
PS3710A-T2-24V
PFXPS371xDxxxxx
35803011-2
PS3710A-T4Z-24V
PFXPSS371xDxxxxx
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service