Pro-face 3580301-02 PS3710A-TA2 Front Film Touch Screen

| categories | PS3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3580301-02 PS3710A-TA2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PS3000 Series |
| Supply | PS3000 Protective Film Touch Screen |
| Touch size | 15 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:51:41 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Display Size: | 15" |
| Product Line: | Proface PS3000 |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3580301-02 PS3710A-TA2 | Description | Inventory status |
| PS3651A-T41 | Proface PS3000 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PS3651A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PS3651A-T42 | Proface PS3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| PS3651A-T42-24V | Proface PS3000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| PS3651A-T42S | Proface PS3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3651A-T42S-24V | Pro-face PS3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PS3710A-T41 | Proface PS3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3710A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PS3710A-T41-PA1 | Pro-face PS3000 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PS3710A-T42 | Proface PS3000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PS3710A-T42-24V | Proface PS3000 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| PS3710A-T42-PA1 | Proface PS3000 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PS3710A-TA2 | Proface PS3000 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PS3710A-TA2-24V | Proface PS3000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
Pro-face 3580301-02 PS3710A-TA2 Front Film Touch Screen PDF Download:
Common misspellings:
3580301-02
PS710A-TA2
PS3710A-A2
PS371A0-TA2
35803O1-02
PS3710A-TA2
33580301-02
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service