Proface 3600431-02 AST3301W-B1-D24 Film Touch Glass

| categories | ST3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3600431-02 AST3301W-B1-D24 PFXST3301BADW |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST3000 Series |
| Supply | ST-3300 Touch Screen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:14 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | AST3301W-B1-D24 |
| Product Line: | Proface ST-3300 |
| Touch Size: | 5.7" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | Blue-mode Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3600431-02 AST3301W-B1-D24 PFXST3301BADW | Description | Inventory status |
| AST3201-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AST3211-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AST3301-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AST3301-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AST3301-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AST3301W-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3301W-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AST3302-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3401-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3400 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AST3501-C1-AF | Proface ST3000 ST-3500 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AST3501-C1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AST3501-T1-AF | Proface ST3000 ST-3500 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AST3501-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| AST3501W-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Proface 3600431-02 AST3301W-B1-D24 Film Touch Glass PDF Download:
Common misspellings:
3600431-02
AST3301-B1-D24
PFXST3301BADW
AST3301W-B1-D24
PFXST331BADW
AST3301W-1B-D24
PFXS73301BADW
3600431-002
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service