Pro-face 3580206-01 AST3401-T1-D24 Front Overlay Glass

| categories | ST3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ST-3401T 3580206-01 AST3401-T1-D24 PFXST3401TAD1T |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST3000 Series |
| Supply | ST-3400 Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface ST3000 ST-3400 |
| Touch Size: | 7.5" |
| Display Colors: | 256 Colors (No blink) / 64 Colors (Blink) |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 480 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ST-3401T 3580206-01 AST3401-T1-D24 PFXST3401TAD1T | Description | Inventory status |
| AST3201-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AST3211-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AST3301-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AST3301-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AST3301-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AST3301W-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3301W-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AST3302-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3401-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3400 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AST3501-C1-AF | Proface ST3000 ST-3500 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AST3501-C1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AST3501-T1-AF | Proface ST3000 ST-3500 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AST3501-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| AST3501W-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Pro-face 3580206-01 AST3401-T1-D24 Front Overlay Glass PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the ST-3401T 3580206-01 AST3401-T1-D24 PFXST3401TAD1T Touch Screen Panel Protective Film Terminal?
Answer: (1) Insert the ST-3401T 3580206-01 AST3401-T1-D24 PFXST3401TAD1T Front overlay Touch Digitizer Glass HMI into the panel cut, as shown.
Common misspellings:
ST-3401T
3580206-01
AST3401-T1-D24
PFXST340TAD1T
AS3401-T1-D24
PFXST3401TAD1T
3582006-01
AST3401-71-D24
AST3401-T1-D244
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service