Proface AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW Film Touch Panel

| categories | ST3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST3000 Series |
| Supply | Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:32 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | CCFL |
| Product Line: | Proface AST3500 |
| Resolution: | 640 x 480 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW | Description | Inventory status |
| AST3201-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AST3211-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AST3301-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AST3301-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AST3301-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AST3301W-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3301W-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AST3302-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3401-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3400 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AST3501-C1-AF | Proface ST3000 ST-3500 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AST3501-C1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AST3501-T1-AF | Proface ST3000 ST-3500 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AST3501-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| AST3501W-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Proface AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW Film Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: Signs that your Proface AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW Front Overlay Touch Digitizer Glass HMI or touchscreen control will soon fail. What signs should you be looking out for if you want to prevent a failure happening?
Answer: Here are 5 sure-fire signs that your AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW Touchscreen Panel Protective Film HMI will fail.
Question: What is Proface ST3000 AST3500 AST3501W-T1-D24 PFXST3501TADW Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
AST3501W-T1-D24
PFXST351TADW
AST3501W-T-D24
PFXST3501TADW
AST3510W-T1-D24
AST3501W-71-D24
PFXST35501TADW
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service