FP63V-TC21 Pro-face Touch Screen Panel Protective Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | FP-VGA-260 FP63V-TC21 NC9300T |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Flat Panel Series |
| Supply | Flat Panel Monitor Front Overlay Touch Glass |
| Touch size | 10 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:43 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface Flat Panel |
| Size: | 10 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP-VGA-260 FP63V-TC21 NC9300T | Description | Inventory status |
| FP570-TC11 | Proface Flat Panel Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP-570-TC-11 | Proface Flat Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| FP570-TC21-24V | Proface Flat Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP61V-TC21 | Pro-face Flat Panel Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP63V-TC21 | Proface Flat Panel Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
FP63V-TC21 Pro-face Touch Screen Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface Flat Panel FP63V-TC21 Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The Flat Panel Monitor FP63V-TC21 Touchscreen Panel Front Overlay is 10 inch.
Question: What is Proface Flat Panel FP63V-TC21 Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
FP63V-T21
FP6V-TC21
FP63V-CT21
FP63V-TCZ1
FP63V--TC21
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service