FP570-TC21-24V

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Model | FP570-TC21-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Flat Panel Monitor Series |
| Supply | FP570-TC21-24V Touch Screen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:39 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface Flat Panel |
| Size: | 10 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP570-TC21-24V | Description | Inventory status |
| FP570-TC11 | Proface Flat Panel Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP-570-TC-11 | Proface Flat Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| FP570-TC21-24V | Proface Flat Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP61V-TC21 | Pro-face Flat Panel Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP63V-TC21 | Proface Flat Panel Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
FP570-TC21-24V PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the FP570-TC21-24V Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
FP570-TC21-2V
FP570-T21-24V
FP750-TC21-24V
FP570-7C21-24V
FP570-TC21-244V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service