IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V Proface Front Overlay Touchscreen

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface IT2400 Series |
| Supply | IT2400 Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:50 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface IT2400 |
| Touch Size: | 7.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Model Number: | IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V | Description | Inventory status |
| IT2400-TC41-GLC | Proface IT2400 Touchscreen Protective Film Replacement Repair | In Stock |
| IT2400-TC41-GLC200V | Proface IT2400 HMI Touch Screen Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| IT2400-TC41-GP200V | Proface IT2400 HMI Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| IT2400-TC41-PSGJ | Pro-face IT2400 Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V Proface Front Overlay Touchscreen PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface IT2400 IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the display size of Proface IT2400 IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The IT2400 IT2400-TC41-GLC200V IT2400-TC41-GP200V Touchscreen Panel Front Overlay is 7.4 inch.
Common misspellings:
IT2400-TC41-GLC200V
IT2400-TC1-GP200V
IT2400-TC4-GLC200V
IT2400-TC41-GP200V
IT2400-TC41-GLC20V0
IT2400-7C41-GP200V
IT2400-TC41--GLC200V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service