2980043-01 IT2400-TC41-GLC IT2400-TC41-PSGJ Touch Screen Protective Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2980043-01 IT2400-TC41-GLC IT2400-TC41-PSGJ |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface IT2400 Series |
| Supply | IT2400 Touch Screen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:52 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface IT2400 |
| Size: | 7.4" |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2980043-01 IT2400-TC41-GLC IT2400-TC41-PSGJ | Description | Inventory status |
| IT2400-TC41-GLC | Proface IT2400 Touchscreen Protective Film Replacement Repair | In Stock |
| IT2400-TC41-GLC200V | Proface IT2400 HMI Touch Screen Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| IT2400-TC41-GP200V | Proface IT2400 HMI Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| IT2400-TC41-PSGJ | Pro-face IT2400 Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
2980043-01 IT2400-TC41-GLC IT2400-TC41-PSGJ Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the 2980043-01 IT2400-TC41-GLC IT2400-TC41-PSGJ Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
2980043-01
IT2400-TC41-GLC
IT200-TC41-PSGJ
T2400-TC41-GLC
IT2400-TC41-PSGJ
29800430-1
IT2400-7C41-GLC
IT2400--TC41-PSGJ
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service