QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A Proface Touch Glass Overlay

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | QPL-CTAE-0000 Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:00 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Part Number : | QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Colors: | 256 Colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A Proface Touch Glass Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A Touch Screen Panel Glass Front Overlay HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the display size of Proface QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000A Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The QPL-CTAE-0000 QPLCTAE0000-A Touchscreen Panel Front Overlay is 12.1-inch.
Common misspellings:
QPL-CTAE-0000
QPLCTAE000A
QPL-CTE-0000
QPLCTAE0000A
QPL-CTAE0-000
QPLC7AE0000A
QPL-CTAE-00000
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service