UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V PFXZPP2IUFAN1 HMI Panel Glass

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V P |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:11 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Global Code: | PFXZPP0IUFAN1 PFXZPP2IUFAN1 |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface FP2000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V P | Description | Inventory status |
| UF5510-2-1 | Proface UF Series HMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| UF5511-2-DV1-5V | Proface UF Series Touch Panel Replacement Repair | Available Now |
| UF5511-2-DV1-12V | Proface UF Series Touchscreen Panel Replacement | In Stock |
| UF5511-2-DV2M-5V | Proface UF Series Touch Screen Glass Repair Replacement | Available Now |
| UF5511-2-DV2M-12V | Proface UF Series Touch Screen Panel Replacement Repair | In Stock |
| UF5511-2-DV2S-5V | Pro-face UF Series Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| UF5511-2-DV2S-12V | Proface UF Series HMI Touch Glass Repair Replacement | In Stock |
| UF6610-2-1 | Proface UF Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| UF7811-2-DV1-24V | Pro-face UF Series HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| UF7811-2-DV2M-24V | Proface UF Series Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| UF7811-2-DV2S-24V | Proface UF Series Touch Panel Repair Replacement | Available Now |
UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V PFXZPP2IUFAN1 HMI Panel Glass PDF Download:
FAQ:
Question: UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V PFXZPP2IUFAN1 Touch Panel Does Not Respond
Answer: When the UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V PFXZPP2IUFAN1 touch panel does not react, or its reaction is very slow after it is pressed, follow the flowchart below to find the origin of the problem and the appropriate solution.
Question: What is Proface UF5511-2-DV2S-5V PFXZPP0IUFAN1 UF5511-2-DV2S-12V PFXZPP2IUFAN1 Touch Screen Panel Glass HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
UF5511-2-DV2S-5V
PFXZPP0IUFAN1
UF5511-2-DV2S-12V
PFXZPP2IFAN1
UF5511--DV2S-12V
PFXZPP2IUFAN1
PFXZPP0UIFAN1
UF5511-2-DVZS-5V
UF55111-2-DV2S-5V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service