UF7811-2-DV2M-24V UF7811-2-DV2S-24V Proface HMI Touch Screen

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | UF7811-2-DV2M-24V PFXUF7811DV2M UF7811-2-DV2S-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface UF Series |
| Supply | UF7811-2-DV2M/DV2S-24V Touch Screen |
| Touch size | 15 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:17 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 30 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface UF |
| Size: | 15" |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -10°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| UF7811-2-DV2M-24V PFXUF7811DV2M UF7811-2-DV2S-24V | Description | Inventory status |
| UF5510-2-1 | Proface UF Series HMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| UF5511-2-DV1-5V | Proface UF Series Touch Panel Replacement Repair | Available Now |
| UF5511-2-DV1-12V | Proface UF Series Touchscreen Panel Repair Replacement | In Stock |
| UF5511-2-DV2M-5V | Proface UF Series Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| UF5511-2-DV2M-12V | Proface UF Series Touch Screen Panel Replacement Repair | In Stock |
| UF5511-2-DV2S-5V | Pro-face UF Series Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| UF5511-2-DV2S-12V | Proface UF Series HMI Touch Glass Repair Replacement | In Stock |
| UF6610-2-1 | Proface UF Series Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| UF7811-2-DV1-24V | Pro-face UF Series HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| UF7811-2-DV2M-24V | Proface UF Series Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| UF7811-2-DV2S-24V | Proface UF Series Touch Panel Repair Replacement | Available Now |
UF7811-2-DV2M-24V UF7811-2-DV2S-24V Proface HMI Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the UF7811-2-DV2M-24V PFXUF7811DV2M UF7811-2-DV2S-24V PFXUF7811DV2S Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
UF7811-2-DV2M-24V
PFXUF7811D2M
UF7811-2-DV2S-24V
PFXUF7811DV2S
PFXUF7811DV2M
PFUF7811DV2S
UF7811-2-DV2M2-4V
PFXUF7B11DV2M
UF7811-2-DV2S-24VV
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service