ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE Pro-face Touch Screen Panel Protective Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST6000 Series |
| Supply | ST 6000 Front Overlay Touch Glass |
| Touch size | 4 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface ST6000 |
| Size: | 4.3" |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE | Description | Inventory status |
| ST-6200WA PFXST6200WAD | Proface ST6000 Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6300T PFXST6300TADE | Pro-face ST6000 Touch Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| ST-6400WA PFXST6400WAD | Proface ST6000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6500T PFXST6500TADE | Pro-face ST6000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| ST-6500WA PFXST6500WAD | Proface ST6000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| ST-6600WA PFXST6600WAD | Proface ST6000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| ST-6700WA PFXST6700WAD | Proface ST6000 Touch Glass Protective Film Repair | In Stock |
ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE Pro-face Touch Screen Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface ST6000 ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The ST 6000 ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE Touchscreen Panel Front Overlay is 4.3 inch.
Question: What is Proface ST6000 ST-6200WA PFXST6200WAD PFXST6200WADE Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
ST-6200WA
PFXST6200WAD
PFXST6200WDE
PFXT6200WAD
PFXST6200WADE
ST-620W0A
PFXS76200WAD
PFXST62000WAD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service