ST-6700WA PFXST6700WAD PFXST6700WADE HMI Panel Glass Front Overlay

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ST-6700WA PFXST6700WAD PFXST6700WADE |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST 6000 Series |
| Supply | ST6000 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:28 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 1366 x 768 Pixels |
| Part Number : | ST-6700WA PFXST6700WAD |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 15.6" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface ST6000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ST-6700WA PFXST6700WAD PFXST6700WADE | Description | Inventory status |
| ST-6200WA PFXST6200WAD | Proface ST6000 Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6300T PFXST6300TADE | Pro-face ST6000 Touch Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| ST-6400WA PFXST6400WAD | Proface ST6000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6500T PFXST6500TADE | Pro-face ST6000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| ST-6500WA PFXST6500WAD | Proface ST6000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| ST-6600WA PFXST6600WAD | Proface ST6000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| ST-6700WA PFXST6700WAD | Proface ST6000 Touch Glass Protective Film Repair | In Stock |
ST-6700WA PFXST6700WAD PFXST6700WADE HMI Panel Glass Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the after-sales service for these accessories like?
Answer: We provide comprehensive after-sales services, including product support, issue resolution, repairs, and returns. If you require after-sales service, you can contact our customer support team, and they will assist you in handling related matters.
Question: What is Proface ST 6000 ST-6700WA PFXST6700WAD PFXST6700WADE Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
ST-6700WA
PFXST6700WAD
PFXST670WADE
PFXT6700WAD
PFXST6700WADE
ST-7600WA
ST-67ooWA
PFXST66700WAD
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service