ST-6600WA PFXST6600WAD PFXST6600WADE Protective Film Touch Screen

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ST-6600WA PFXST6600WAD PFXST6600WADE |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST6000 Series |
| Supply | ST-6600WA PFXST6600WA Touch Screen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:30 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface ST6000 |
| Size: | 12.1 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ST-6600WA PFXST6600WAD PFXST6600WADE | Description | Inventory status |
| ST-6200WA PFXST6200WAD | Proface ST6000 Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6300T PFXST6300TADE | Pro-face ST6000 Touch Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| ST-6400WA PFXST6400WAD | Proface ST6000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| ST-6500T PFXST6500TADE | Pro-face ST6000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| ST-6500WA PFXST6500WAD | Proface ST6000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| ST-6600WA PFXST6600WAD | Proface ST6000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| ST-6700WA PFXST6700WAD | Proface ST6000 Touch Glass Protective Film Repair | In Stock |
ST-6600WA PFXST6600WAD PFXST6600WADE Protective Film Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Question: Is there a minimum order requirement?
Answer: Kernfix typically does not have a minimum order requirement, and we welcome orders of various sizes.
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Common misspellings:
ST-6600WA
PFXST6600WAD
PFXS6600WADE
PFST6600WAD
PFXST6600WADE
ST-6600AW
ST-66OOWA
PFXST6600WWAD
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service