ET-6700WA PFXET6700WAD HMI Panel Glass Front Overlay

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ET-6700WA PFXET6700WAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ET 6000 Series |
| Supply | ET 6000 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:36 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 1366 x 768 Pixels |
| Part Number : | ET-6700WA PFXET6700WAD |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 15.6" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface ET 6000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ET-6700WA PFXET6700WAD | Description | Inventory status |
| ET-6400WA | Proface ET 6000 Series HMI Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| ET-6500WA | Proface ET 6000 Series Touch Panel Front Overlay LCD Display Repair | Available Now |
| ET-6600WA | Proface ET 6000 Series Touchscreen Panel Protective Film Replacement | In Stock |
| ET-6700WA | Proface ET 6000 Series Front Overlay Touch Screen Glass Repair Replacement | Available Now |
ET-6700WA PFXET6700WAD HMI Panel Glass Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the after-sales service for these accessories like?
Answer: We provide comprehensive after-sales services, including product support, issue resolution, repairs, and returns. If you require after-sales service, you can contact our customer support team, and they will assist you in handling related matters.
Question: What is Proface ET 6000 ET-6700WA PFXET6700WAD Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
ET-6700WA
PFXET6700AD
ET-6700A
PFXET6700WAD
PFXE6T700WAD
PFXET6T00WAD
ETT-6700WA
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service