Proface ET-6600WA PFXET6600WAD Protective Film Touch Screen Repair

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ET-6600WA PFXET6600WAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ET 6000 Series |
| Supply | ET-6600WA PFXET6600WAD Touchscreen Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:38 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface ET 6000 |
| Size: | 12.1 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ET-6600WA PFXET6600WAD | Description | Inventory status |
| ET-6400WA | Proface ET 6000 Series HMI Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| ET-6500WA | Proface ET 6000 Series Touch Panel Front Overlay LCD Display Repair | Available Now |
| ET-6600WA | Proface ET 6000 Series Touchscreen Panel Protective Film Replacement | In Stock |
| ET-6700WA | Proface ET 6000 Series Front Overlay Touch Screen Glass Repair Replacement | Available Now |
Proface ET-6600WA PFXET6600WAD Protective Film Touch Screen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Question: Is there a minimum order requirement?
Answer: Kernfix typically does not have a minimum order requirement, and we welcome orders of various sizes.
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Common misspellings:
ET-6600WA
PFXET600WAD
ET-660WA
PFXET6600WAD
PXFET6600WAD
PFXET66ooWAD
ET-6600WAA
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service