ET-6400WA PFXET6400WAD Pro-face Touch Screen Panel Protective Film

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ET-6400WA PFXET6400WAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ET 6000 Series |
| Supply | ET 6000 Front Overlay Touch Glass |
| Touch size | 7 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:42 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface ET 6000 |
| Size: | 7 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ET-6400WA PFXET6400WAD | Description | Inventory status |
| ET-6400WA | Proface ET 6000 Series HMI Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| ET-6500WA | Proface ET 6000 Series Touch Panel Front Overlay LCD Display Repair | Available Now |
| ET-6600WA | Proface ET 6000 Series Touchscreen Panel Protective Film Replacement | In Stock |
| ET-6700WA | Proface ET 6000 Series Front Overlay Touch Screen Glass Repair Replacement | Available Now |
ET-6400WA PFXET6400WAD Pro-face Touch Screen Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface ET 6000 ET-6400WA PFXET6400WAD Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The ET 6000 ET-6400WA PFXET6400WAD Touchscreen Panel Front Overlay is 7 inch.
Question: What is Proface ET 6000 ET-6400WA PFXET6400WAD Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
ET-6400WA
PFXE6400WAD
E-6400WA
PFXET6400WAD
PFXE6T400WAD
ET-64ooWA
PFFXET6400WAD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service