3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD Overlay Touch Panel

| categories | The others Pro-face Series |
|---|---|
| Model | 3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST Series |
| Supply | 3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:53:50 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface ST |
| Touch Size: | 3.8" |
| Display Colors: | Black and White |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD | Description | Inventory status |
| ST400-AG41-24V | Proface ST Touchscreen Protective Film Repair Replacement | In Stock |
| ST401-AG41-24V | Proface ST HMI Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| ST402-AG41-24V | Proface ST Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| ST403-AG41-24V | Pro-face ST Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD Overlay Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: How to connect the 3180053-04 ST402-AG41-24V PFXST402AD Protective Film Touchscreen Panel ST Power Cord?
Answer: When connecting the power cord, be sure to follow the procedures given below.
Common misspellings:
3180053-04
ST402-AG41-4V
PFXST402AD
318053-04
ST402-AG41-24V
ST402-AG14-24V
PFXST4O2AD
3180053--04
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service