MPCKT55NAA00B

| categories | Magelis lndustrial PC |
|---|---|
| Model | MPCKT55NAA00B |
| Warranty | 365 days |
| Product Line | Schneider Magelis Compact iPC |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:11:12 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | MPCKT55NAA00B |
| Display Type: | LCD TFT |
| Screen diagonal: | 15 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Magelis Compact iPC |
| Terminal Type: | Touchscreen Display |
| Operating Temp.: | 0...50 °C |
| Storage Temp.: | -20...60 °C |
| Display Resolution: | 800 x 600 pixels SVGA |
| Operating system: | Windows XPe SP2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MPCKT55NAA00B | Description | Inventory status |
| MPCKT52NAA00A | Schneider Magelis Smart Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCKT52NAA00N | Magelis Smart Schneider Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| MPCKT55NAA00N | Schneider Magelis Smart Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCKT55NAA00B | Magelis Smart Schneider HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| MPCKT55NAX00A | Schneider Magelis Smart Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
MPCKT55NAA00B PDF Download:
FAQ:
Question: What is the MPCKT55NAA00B Magelis Schneider Front Overlay Touch Panel HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to Wire the AC/DC Power Supply MPCKT55NAA00B Touch screen glass protective film Unit?
Answer: After having connected the terminal block, observe the following procedure to connect the AC/DC power supply unit:
Common misspellings:
MPCK55NAA00B
MPCKT55NAA00
MPCKT55NAA008
MPCK5T5NAA00B
MPCKT555NAA00B
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service