MPCKT55NAA00N

| categories | Magelis lndustrial PC |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | MPCKT55NAA00N |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:11:16 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | MPCKT55NAA00N |
| Display Type: | LCD TFT |
| Screen diagonal: | 15 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Magelis Compact iPC |
| Terminal Type: | Touchscreen Display |
| Operating Temp.: | 0...50 °C |
| Storage Temp.: | -20...60 °C |
| Display Resolution: | 1024 x 768 pixels SVGA |
| Operating system: | Windows XPe SP2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MPCKT55NAA00N | Description | Inventory status |
| MPCKT52NAA00A | Schneider Magelis Smart Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCKT52NAA00N | Magelis Smart Schneider Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| MPCKT55NAA00N | Schneider Magelis Smart Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCKT55NAA00B | Magelis Smart Schneider HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| MPCKT55NAX00A | Schneider Magelis Smart Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
MPCKT55NAA00N PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the Schneider Magelis MPCKT55NAA00N Power Switch Cover?
Answer: 1. Shut down Windows® in an orderly fashion and remove all power from the device.
Question: What is the size of MPCKT55NAA00N Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The Schneider Terminal MPCKT55NAA00N Touch Screen Monitor Front Overlay is 15-inch.
Common misspellings:
MPCK55NAA00N
PCKT55NAA00N
MPCKT55NAAOON
MPCTK55NAA00N
MPCKT555NAA00N
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service