Schneider MI-6 Plastic Case Front Overlay Keyboard Membrane

| categories | Andover Controls |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | MI-6 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Andover Controls Keyboard Protective Film |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:12:32 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | MI-6 |
| Number of Inputs: | 6 Milliamp inputs |
| Power Consumption: | 3.8 W @ 24 VDC max. |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Brand: | Schneider |
| Range of Product: | Andover Continuum |
| Operating Temp.: | -10 °C to 50 °C |
| Storage Temp.: | -25 °C to 70 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MI-6 | Description | Inventory status |
| LA-1 | Schneider Operator Panel Keypad Plastic Housing Overlay | Available Now |
| LO-2 | Schneider Protective Film Membrane Switch Plastic Shell | In Stock |
| LO-2-O | Andover Continuum Membrane Keypad Plastic Cover Film | In Stock |
| MI-6 | Andover Controls Overlay Keyboard Membrane Plastic Case | In Stock |
| TCX-867 | Schneider Front Overlay Outer Covering Terminal Keypad | Available Now |
| TEX867 | Schneider Protective Film Plastic Cover Switch Membrane | In Stock |
| VT-1 | Schneider Front Overlay Operator Keyboard Plastic Case | Available Now |
| B3867 | Andover Continuum Protective Film Housing Keypad Repair | Available Now |
| i2-867 | Schneider Operator Panel Keypad Front Overlay HMI Case | In Stock |
Schneider MI-6 Plastic Case Front Overlay Keyboard Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: Are these replacements compatible with MI-6?
Answer: Yes, these HMI case membrane switch protective films are fully compatible with MI-6, offering the same layout, interface, and plug-in connection.
Question: What payment options are available?
Answer: We accept various payment methods, including PayPal, credit cards, and bank transfers.
Question: What is the Schneider MI-6 Plastic Cover Membrane Keypad Overlay HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
M1-6
MI--6
M-6
MI-G
IM-6
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service