DO-4-O RS-485 Outer Covering Control Keypad Protective Film

| categories | Andover Controls |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | DO-4-O RS-485 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Schneider Andover Continuum |
| Supply | DO-4-O RS-485 Keypad Enclosure Film |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:12:58 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Schneider |
| Operating Position: | vertical |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Door Outputs: | 4 Form C relays |
| Range of Product: | Andover Continuum |
| Operating Temp.: | -10 °C to 50 °C |
| Storage Temp.: | -25 °C to 70 °C |
| Output Rating: | 5 A @ 24 V AC/DC |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| DO-4-O RS-485 | Description | Inventory status |
| DO-4 | Schneider Operator Panel Keypad Plastic Housing Overlay | Available Now |
| DO-4 RS-485 | Schneider Protective Film Membrane Switch Plastic Shell | In Stock |
| DO-4-O RS-485 | Andover Continuum Membrane Keypad Plastic Cover Film | In Stock |
| DO4ORS-485 10-28VDC | Andover Controls Overlay Keyboard Membrane Plastic Case | In Stock |
| DO-4-R | Schneider Front Overlay Outer Covering Terminal Keypad | Available Now |
| DO-4-R-FT-10 | Schneider Protective Film Plastic Cover Switch Membrane | In Stock |
| DO-4-R-O | Schneider Front Overlay Operator Keyboard Plastic Case | Available Now |
| DO-4-R-O-FT | Andover Continuum Protective Film Housing Keypad Repair | In Stock |
| DO-4-R-O-RS485 | Schneider Operator Panel Keypad Front Overlay HMI Case | In Stock |
| DO-4-R-O-S | Schneider Control Keypad Front Overlay Enclosure Repair | Available Now |
DO-4-O RS-485 Outer Covering Control Keypad Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: Is there a minimum order quantity (MOQ)?
Answer: No, we do not have an MOQ. You can order even one piece.
Question: How does Kernfix ensure the quality of DO-4-O RS-485 Outer Casing Operator Panel Keypad Front Overlay?
Answer: Kernfix conducts rigorous quality testing on all replacement parts to ensure they meet the highest industry standards for durability and protection.
Question: Is the keyboard of the DO-4-O RS-485 unit replaceable?
Answer: Yes, the DO-4-O RS-485 Keypad Membrane Plastic Cover Protective Film can be replaceable.
Common misspellings:
DO-4-C
RS-485
DO-4-O
R-485
DO-4O-O
RS-48S
OD-4-O
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service