HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 Touch Digitizer Protective Film

| categories | Other Weinview Series |
|---|---|
| Brand | WEINVIEW |
| Model | HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Front Overlay Touchscreen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:20:37 |
Shipping
Specifications:
| Operating Temperature: | 0 ~ 45°C |
| Touch Size: | 5.6'' |
| Cooling Method: | Natural Air Cooling |
| Touch Type: | Resistive |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C |
| Touch Accuracy: | 1.5 mm |
| Light Transmission: | Above 80% |
| Protection Rating: | IP65 |
| Warranty: | 365 Days |
| Brand: | Weinview |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 | Description | Inventory status |
| HMI 5097 DXL | Weinview Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMI 520C-002 HMI 520C-005E HMI520C-006E | Weinview Protective Film Touch Screen Monitor Repair | Available Now |
| HMI 520M-005 | Weinview Touch Digitizer Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMI504T | Weinview Protective Film Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| HMI520C-006 | Weinview Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 | Weinview Touch Screen Tablet Protective Film Repair | Available Now |
| HMI520M-006 HMI520T E HMI520T-007E | Weinview Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMI520T HMI520T-007 HMI520C | Weinview Touch Screen Panel Protective Film Repair | Available Now |
| HMI530C-001 HMI530C-002 HMI 530C-004 HMI530C-005 | Weinview HMI Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMI530T HMI530T-006 HMI530TE HMI530T-006E | Weinview MT4000E Series Protective Film Touch Screen Film Replacement | In Stock |
| HMI550H HMI550HE HMI550H-005E HMI550T HMI550T-005 | Weinview Touch Screen Display Front Overlay Repair | Available Now |
| HMI606T HMI 606T-001R HMI606T-001 HMI606C-001 | Weinview Front Overlay Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| HMI608T HMI608T-001 | Weinview Protective Film Touch Screen Tablet Repair | Available Now |
| HMI610X-CE HMI610X-XP | Weinview Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMI612X-CE HMI612X-XP | Weinview Protective Film MMI Panel Screen Repair | Available Now |
| HMI615X-CE HMI615X-XP | Weinview Touch Membrane Front Overlay Replacement | In Stock |
HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 Touch Digitizer Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How can I protect the Weinview HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 Touch Screen Film Front Overlay?
Answer: • Avoid Direct Sunlight: Keep the touch screen out of prolonged exposure to direct sunlight, which can cause overheating and degrade the screen material over time.
Question: What should I pay attention to during mounting the Weinview HMI520M HMI 520M-001 HMI 520M-002 Touch Screen Tablet Protective Film?
Answer: 1. Install the equipment in an environment free from excessive humidity, dust, or extreme temperatures, as these conditions can affect the device's reliability.
Common misspellings:
HMI5220M
HMI5520M
HMI502M
HMI
520M001
520M-000
521M-001
520-002
520M002
520M-020
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service