Mettler-Toledo IND331 XK3141 Terminal Keypad HMI Repair

| categories | Mettler Toledo |
|---|---|
| Brand | METTLER TOLEDO |
| Model | IND331 XK3141 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | IND331 XK3141 Keyboard Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:24:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Data interface: | 1 x RS232 |
| Model Number: | IND331 XK3141 |
| Operating Temperature: | –10 ... +40 °C |
| Storage Temperature: | -20 ... +60 °C |
| Brand: | Mettler Toledo |
| relative humidity: | 10 ... 85 %, non condensing |
| Supply: | +5 VDC |
| Update Rate: | 30/s |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| IND331 XK3141 | Description | Inventory status |
| IND131xx | Mettler-Toledo Membrane Keyboard Keypad Replacement | In Stock |
| IND310 | Mettler Toledo Operator Panel Keypad Repair Replacement | Available Now |
| IND331 XK3141 | Mettler Toledo Membrane Keypad Switch Replacement Repair | In Stock |
| XK3139 | METTLER TOLEDO HMI Terminal Keypad Replacement Repair | Available Now |
| IND880 | Mettler-Toledo Keypad Membrane Touch Screen Replacement | Available Now |
| IND930SQC Desk | Mettler Toledo MMI Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| IND930-10 | Mettler Toledo Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| IND970 15" | METTLER TOLEDO Keypad Front Overlay Touch Screen Repair | Available Now |
| IND970 19" | Mettler Toledo Touch Panel Protective Film Keypad Replacement | In Stock |
Mettler-Toledo IND331 XK3141 Terminal Keypad HMI Repair PDF Download:
Common misspellings:
ID331
XK3141
IND31
IND331
XK314l
1ND331
XK141
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service