LS Electric iXP2-0800A/D Touch Glass Repair Replacement

| categories | LS Electric |
|---|---|
| Model | iXP2-0800A/D |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touchscreen Panel |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:30:53 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | LS Electric |
| Product Line: | LS electric iXP2 |
| Resolution: | 800×600 pixel |
| Touchscreen: | Capacitive touch |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Size: | 8.4" |
| Display Type: | TFT LCD |
| Model Number: | iXP2-0800A/D |
| Control elements: | Touch screen |
| Voltage Supply: | 24 VDC |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| iXP2-0800A/D | Description | Inventory status |
| iXP2-0800A/D | LS Electric iXP2 Touch Screen Glass Replacement | Available Now |
| iXP2-1000A/D | LS-electric iXP2 Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| iXP2-1200A/D | LS Electric iXP2 MMI Touch Membrane Repair | In Stock |
| iXP2-1500A/D | LS-electric iXP2 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
LS Electric iXP2-0800A/D Touch Glass Repair Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Do LS ELECTRIC iXP2 Series HMIs offer different screen size options?
Answer: Yes, LS ELECTRIC usually provides a range of screen size options for their iXP2 Series HMIs. You can choose the screen size that best suits your application's requirements.
Question: Can LS ELECTRIC iXP2 Series HMIs connect to the internet or a network for remote monitoring?
Answer: Yes, many LS ELECTRIC iXP2 Series HMIs support network connectivity, allowing for remote monitoring and control through secure protocols. Check the product specifications for network connectivity details.
Question: What are the display size of LS-electric iXP2 Series iXP2-0800A/D Touch Screen Monitor?
Answer: iXP2-0800A/D HMI Touch Panel is 8.4 inches.
Question: What is the typical lifespan of LS ELECTRIC iXP2 Series HMIs?
Answer: The lifespan of LS ELECTRIC iXP2 Series HMIs depends on usage and operating conditions but typically ranges from 5 to 10 years or more. Regular maintenance and appropriate use can extend their lifespan.
Common misspellings:
iXP2-080A/D
iP2-0800A/D
iXP20-800A/D
iXP2-08ooA/D
iXP2--0800A/D
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service