PILZ PMI 515 264515 HMI Panel Glass Repair Replacement

| categories | Pilz PMI Terminal |
|---|---|
| Model | PILZ PMI 515 264515 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | PILZ PMI 515 264515 Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:37:34 |
Shipping
Specifications:
| Power: | 5V/12V/24V |
| Contrast Ratio: | 500:1 to 1000:1 |
| Operating Temperature: | -20°C to 70°C |
| Product Line: | Pilz PMI Terminal |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Brand: | VICPAS |
| Storage Temperature: | -40°C to 85°C |
| Humidity Resistance: | 10% - 90% Non-Condensing |
| Brightness: | 250 - 400 cd/m² |
| Lifetime: | Over 1 million touches |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PILZ PMI 515 264515 | Description | Inventory status |
| PILZ PMI V438 basic | PILZ PMI V438 basic Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PILZ PMI v507 265507 | PILZ PMI v507 265507 Touch Panel Replacement | Available Now |
| PILZ PMI v509 Pilz 264509 PMI 509 | PILZ PMI v509 Pilz 264509 PMI 509 Touchscreen Terminal Keypad | In Stock |
| PILZ PMI v512 | PILZ PMI v512 HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PILZ PMI 515 264515 | PILZ PMI 515 264515 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PILZ PMI 516 | PILZ PMI 516 Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| PILZ PMI 518 | PILZ PMI 518 Touch Membrane Replacement Repair | In Stock |
| PILZ PMI 526 264526 | PILZ PMI 526 264526 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| PILZ PMI 531 | PILZ PMI 531 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PILZ PMI 538 264538 | PILZ PMI 538 264538 Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| Pilz PMI v704e 266704 | Pilz PMI v704e 266704 HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| PILZ PMI v707e | PILZ PMI v707e Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| PILZ PMI v807 | PILZ PMI v807 Touch Screen Replacement | Available Now |
| PILZ PMI v812 | PILZ PMI v812 Touch Panel Replacement | Available Now |
| PILZ PMI v815 266815 | PILZ PMI v815 266815 Touch Screen Glass Repair | In Stock |
PILZ PMI 515 264515 HMI Panel Glass Repair Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: How long does it take to deliver the order?
Answer: Orders are shipped within 2 days after payment. Delivery takes about 3–5 working days via DHL or FedEx.
Question: How can I prevent bubbles when applying the protective film?
Answer: Clean the surface thoroughly and use a soft cloth to press the film from center to edge during application.
Question: What if I receive a damaged PILZ PMI 515 264515 Touch Digitizer Glass?
Answer: Please contact Kernfix immediately with photos of the damaged package or PILZ PMI 515 264515 Touch Screen Panel, and we'll arrange a replacement.
Question: Can I replace only the damaged PILZ PMI 515 264515 HMI Touch Glass instead of the entire HMI unit?
Answer: Yes, you can replace just the damaged PILZ PMI 515 264515 Touch Membranes without changing the full HMI, which helps save cost and time.
Common misspellings:
PILZ
PMI
515
26455
51
264515
5125
64515
2b4515
2645115
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service