R1496-45A R1496-45 Touch Panel Glass Repair Replacement

| categories | HMI Touch Screen Panel |
|---|---|
| Model | R1496-45A R1496-45 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-05 17:27:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Backlight: | LED Back Light |
| Product Line: | Touch Screen Panel |
| Resolution: | 800x640 pixel |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Cooling Method: | Natural air circulation |
| Display Type: | TFT/Momo/STN LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 10.4 inch |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| R1496-45A R1496-45 | Description | Inventory status |
| AMT 1064500A/AMT10645 | AMT 1064500A/AMT10645 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| KOHLSTADT A180613 REV A ELB02259 | KOHLSTADT A180613 REV A ELB02259 Touch Screen | In Stock |
| R1496-45A R1496-45 | R1496-45A R1496-45 Touch Digitizer Glass HMI Repair | In Stock |
| R8063-01A | R8063-01A Touch Screen Monitor Repair Replacement | Available Now |
| ME-12107898-X1-A163 8078B-A152 | ME-12107898-X1-A163 8078B-A152 HMI Panel Glass | Available Now |
| 5WR1562FB7 | 5WR1562FB7 Touch Screen Display HMI Replacement | In Stock |
FAQ:
Question: Do these R1496-45A R1496-45 Touch Membrane HMIs support multi-touch functionality?
Answer: Yes, these HMIs typically support multi-touch functionality, allowing users to perform gestures and interactions using multiple fingers or a stylus.
Common misspellings:
R1496-45A
R1496-455R1496-5A
R1496-45R1496-45A
R1496-4SR1499-45A
R1496-45R11496-45A
R1496-45
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service