Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 Touch Digitizer Glass

| categories | HMI Touch Screen Panel |
|---|---|
| Model | Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 |
| Warranty | 365 Days |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 days |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-05 17:28:01 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | C0040019-01 Proj 1077.0808 |
| Number of Touches: | Single |
| Pitch: | 2.54mm |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Light Transmittance: | 80% ± 3% |
| Resolution: | 1024 x 768 |
| Surface Hardness: | ≧ 3H |
| Response Time: | ≦ 20ms |
| Operation Temperature: | -10~+60°C |
| Storage Temperature: | -20~+70°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 | Description | Inventory status |
| 0011-3078-8 REV A PCT2100 98.1100-0245-2 RevA | 0011-3078-8 REV A PCT2100 98.1100-0245-2 Rev A HMI Touch Glass Replacement | Available Now |
| 3M PCT1650 98-1100-0652-10 REV A | 3M PCT1650 98-1100-0652-10 REV A Touch Digitizer Glass | In Stock |
| 3M PCT1650 98-1100-0652-11 REV A | 3M PCT1650 98-1100-0652-11 REV A Touch Screen Monitor | In Stock |
| 3M PCT1650 98-1100-0652-9 | 3M PCT1650 98-1100-0652-9 HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| 3M PCT1650 FP1 98-1100-0608-1REVA | 3M PCT1650 FP1 98-1100-0608-1 REV A Touch Screen Monitor | In Stock |
| 3M PCT1650 FP1 98-1100-0652-9 REV A | 3M PCT1650 FP1 98-1100-0652-9 REV A MMI Touch Screen | Available Now |
| 91-28199-00C 1071.0090C | AMT 91-28199-00C 1071.0090C HMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 | Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 Touch Digitizer Repair | In Stock |
| T0058-45 T0058-45A | T0058-45 T0058-45A Touch Membrane Replacement Repair | Available Now |
| T057C-5RBA22N-0A18R0-087PH | Higgstec T057C-5RBA22N-0A18R0-087PH Touch Screen Glass Repair | In Stock |
| T156C-5RB055N-0A28R0-355HP | T156C-5RB055N-0A28R0-355HP Higgstec HMI Touch Screen Panel | Available Now |
FAQ:
Question: What is the Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 HMI parts Touch Screen Panel Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What connectivity options are available for the Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen?
Answer: The Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen typically offers a range of connectivity options, including HDMI, USB, VGA, and DisplayPort, allowing for easy integration with various devices and systems.
Question: Does the Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen come with built-in speakers?
Answer: Yes, the Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen often includes built-in speakers, providing audio output for a more immersive multimedia experience.
Question: Is the Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen suitable for outdoor use?
Answer: The Cust Article C0040019-01 Proj 1077.0808 touchscreen is primarily designed for indoor use. While it may offer some level of brightness adjustment, it may not have the high brightness and anti-glare features required for optimal visibility in outdoor environments.
Common misspellings:
Cust
Article
C000019-01
Proj
1077.0808
C004019-01
C004001-901
C00400119-01
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service