PP877 3BSE069272R1 Touch Glass Front Overlay Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP877 3BSE069272R1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | HMI Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:16:49 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP877 3BSE069272R1 |
| NEMA: | 4x indoor use only |
| Active Area Of Display: | 211.2 × 158.4 mm |
| Operating Temperature: | -10 °C to +60 °C |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Display Resolution: | 640 × 480 Pixels |
| Diagonal (inches): | 10.4" |
| Display Type: | TFT-LCD |
| Part Type: | New |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP877 3BSE069272R1 | Description | Inventory status |
| PP874 3BSE069271R2 | Panel 800 PP874 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PP874K 3BSE069273R1 | Panel 800 Series PP874K Membrane Keypad Replacement Repair | In Stock |
| PP874M 3BSE069279R1 | Panel 800 Series PP874M Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PP875 3BSE092977R1 | Panel 800 PP875 HMI Panel Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| PP875H 3BSE092983R1 | Panel 800 Series PP875H Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP875M 3BSE092982R1 | Panel 800 Series PP875M Front Overlay MMI Touch Screen | In Stock |
| PP877 3BSE069272R1 | Panel 800 Series PP877 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP877 3BSE069272R2 | Panel 800 Series PP877 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP877K 3BSE069274R1 | Panel 800 Series PP877K HMI Membrane Switch Touch Screen Glass | Available Now |
| PP880R 3BSE069295R1 | Panel 800 Series PP880R Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| PP881 3BSE092978R1 | Panel 800 Series PP881 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP882 3BSE069275R1 | Panel 800 Series PP882 Front Overlay Touch Digitizer Glass | Available Now |
| PP883 3BSE092979R1 | Panel 800 PP883 Protective Film HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
PP877 3BSE069272R1 Touch Glass Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the PP877 3BSE069272R1 Touch Screen Monitor Protective Film operator terminal?
Answer:
Question: What is the price of PP877 3BSE069272R1 Touch Panel Glass and Protective Film?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of the PP877 3BSE069272R1 Resistive Touch Screen and Front Overlay?
Answer: The PP877 3BSE069272R1 Front Overlay Touch Digitizer Glass is 10.4-inch.
Common misspellings:
PP877
3BSE06922R1
PP77
3BSE069272R1
PP8773
BSE069272R1
3BSE06q272R1
3BSE069272RR1
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service