PP874K 3BSE069273R1 Membrane Keypad Touch Screen Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP874K 3BSE069273R1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | HMI Panel 800 |
| Supply | Resistive Touch Panel and Membrane Switch |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:17:06 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Display Resolution: | 800 × 480 pixels |
| Display Type: | TFT LCD |
| Part Number : | PP874K 3BSE069273R1 |
| Size: | |
| Warranty: | 365 Days |
| Active Area Of Display: | 152.4 × 91.4 mm |
| Backlight Colors: | 64 k colors |
| Backlight Lifetime: | 20,000 hours |
| Touch Material: | Polyester on glass, resistive |
| Screen Brightness: | 450 cd/m2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP874K 3BSE069273R1 | Description | Inventory status |
| PP874 3BSE069271R2 | Panel 800 PP874 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PP874K 3BSE069273R1 | Panel 800 Series PP874K Membrane Keypad Replacement Repair | In Stock |
| PP874M 3BSE069279R1 | Panel 800 Series PP874M Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PP875 3BSE092977R1 | Panel 800 PP875 HMI Panel Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| PP875H 3BSE092983R1 | Panel 800 Series PP875H Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP875M 3BSE092982R1 | Panel 800 Series PP875M Front Overlay MMI Touch Screen | In Stock |
| PP877 3BSE069272R1 | Panel 800 Series PP877 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP877 3BSE069272R2 | Panel 800 Series PP877 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP877K 3BSE069274R1 | Panel 800 Series PP877K HMI Membrane Switch Touch Screen Glass | Available Now |
| PP880R 3BSE069295R1 | Panel 800 Series PP880R Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| PP881 3BSE092978R1 | Panel 800 Series PP881 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP882 3BSE069275R1 | Panel 800 Series PP882 Front Overlay Touch Digitizer Glass | Available Now |
| PP883 3BSE092979R1 | Panel 800 PP883 Protective Film HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
PP874K 3BSE069273R1 Membrane Keypad Touch Screen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the size of the PP874K 3BSE069273R1 Touch Screen Monitor and Switch Membrane?
Answer: The PP874K 3BSE069273R1 Membrane Keyboard Touch Membrane is 7-inch.
Common misspellings:
PP874K
3BSE06923R1
P874K
3BSE069273R1
3BSE609273R1
3BSE069273RI
PP8744K
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service