Rexroth VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN Keyboard Membrane Repair

| categories | Other IndraControl |
|---|---|
| Brand | REXROTH |
| Model | VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN Keypad Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:08:16 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Display Size: | 14" |
| Interface: | Bosch Rexroth Design |
| Operating Temperature: | -10 °C to +40 °C |
| Operation Type: | Keyboard operation |
| Warranty: | 365 Days |
| Brand: | Rexroth |
| Display Resolution: | 1024 x 768 |
| Display Type: | TFT |
| Maximum Power Consumption: | 48 W |
| Max. Output Power: | 38.4 W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN | Description | Inventory status |
| VPP21.1BOD-512D-P7D-ATMO | Bosch Rexroth IndraControl VPP21 Terminal Keypad Replacement | In Stock |
| VPP21.1BPD-512N-P7D-NNNN | Bosch Rexroth IndraControl VPP21 Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN | Rexroth IndraControl VPP21 Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| VPP21.1BQD-512D-P7D-NNNN | Bosch Rexroth IndraControl VPP21 HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
Rexroth VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN Keyboard Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How can I change the language settings on the Rexroth IndraControl VPP21.1BQD-512C-P7D-NNNN Switch Membrane Hand-Held Terminal?
Answer: You can find the language option in the device's settings menu, where you can select your desired language. If you encounter difficulties, you can refer to the user manual or contact our technical support.
Common misspellings:
VPP21.1BQD-512C-P7D-NNN
VPP21.1BQD-512C-7D-NNNN
VPP21.1BQD5-12C-P7D-NNNN
VPP21.18QD-512C-P7D-NNNN
VPP21.11BQD-512C-P7D-NNNN
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service