Delta DOP-A80THTD1 Touch Screen Protective Film

| categories | Delta DOP-A Series HMI |
|---|---|
| Brand | DELTA |
| Model | DOP-A80THTD1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Delta DOP-A Series |
| Supply | DOP-A Series Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:09:19 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | LED Back Light |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | DOP-A80THTD1 |
| Product Line: | Delta DOP-A Series |
| Touch Size: | 8" |
| Brand: | Delta |
| Display Type: | TFT LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| DOP-A80THTD1 | Description | Inventory status |
| DOP-A57BSTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| DOP-A57CSTD | Delta DOP-A Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP-A57GSTD | Delta DOP-A Series Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| DOP-A75CSTD | Delta DOP-A Series Protective Film HMI Panel Glass | Available Now |
| DOP-A80THTD1 | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| DOP-A10TCTD | Delta DOP-A Series HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| DOP-A10THTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-A10THTD1 | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
Delta DOP-A80THTD1 Touch Screen Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How do I set up the initial page for the DOP-A80THTD1 Touch Screen Monitor Protective Film HMI?
Answer: Select Options > Configuration, and click the Others tab. Uncheck the checkbox for “It will display initial screen at startup” to disable the default initial Delta page from running at startup.
Common misspellings:
DOP-A80HTD1
OP-A80THTD1
DOP-A80THDT1
DOP-A80THTDl
DOP--A80THTD1
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service