Delta DOP-A10THTD1 Front Overlay Touch Digitizer Repair

| categories | Delta DOP-A Series HMI |
|---|---|
| Brand | DELTA |
| Model | DOP-A10THTD1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Delta DOP-A Series |
| Supply | DOP-A10THTD1 Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:09:25 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Delta |
| Backlight: | CCFL Back Light |
| Product Line: | Delta DOP-A |
| Resolution: | 640 x 480 pixel |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Cooling Method: | Natural air circulation |
| Display Type: | TFT LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| DOP-A10THTD1 | Description | Inventory status |
| DOP-A57BSTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| DOP-A57CSTD | Delta DOP-A Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP-A57GSTD | Delta DOP-A Series Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| DOP-A75CSTD | Delta DOP-A Series Protective Film HMI Panel Glass | Available Now |
| DOP-A80THTD1 | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| DOP-A10TCTD | Delta DOP-A Series HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| DOP-A10THTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-A10THTD1 | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
Delta DOP-A10THTD1 Front Overlay Touch Digitizer Repair PDF Download:
FAQ:
Question: If the users want to change their HMI from 5.7 inches to 10.4 inches models, do they need to rewrite the program files? If not necessary, how to solve the problem that if the resolution is different?
Answer: The users do not need to rewrite the program files as the screen editor software will automatically adjust the elements in a ratio of equality. It means that the elements in 320 x 240 pixels stored in 5.7 inches model could be adjusted to the elements in 640×48 pixels stored in 10.4 inches model.
Question: What is Delta DOP-A DOP-A10THTD1 Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is display size of Delta DOP-A DOP-A10THTD1 Front overlay Touch Panel HMI?
Answer: Delta DOP-A Series DOP-A10THTD1 Protective Film Touchscreen Monitor HMI display size is 10.4 inch (211.2 x 158.4mm).
Common misspellings:
DOP-A10THT1
DOP-A1THTD1
DO-PA10THTD1
DOP-A107HTD1
DOP-A10THTDD1
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service