Delta DOP-AE57GSTD Touch Digitizer Front Overlay Repair

| categories | Delta DOP-A Series HMI |
|---|---|
| Brand | DELTA |
| Model | DOP-AE57GSTD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Delta DOP-A Series |
| Supply | DOP-AE57GSTD Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:09:31 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Delta |
| Backlight: | LED Back Light |
| Product Line: | Delta DOP-A |
| Resolution: | 320 x 240 pixel |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Cooling Method: | Natural air circulation |
| Display Type: | FSTN LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 5.7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| DOP-AE57GSTD | Description | Inventory status |
| DOP-AE57BSTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| DOP-AE57CSTD | Delta DOP-A Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP-AE57GSTD | Delta DOP-A Series Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| DOP-AE80THTD | Delta DOP-A Series Protective Film HMI Panel Glass | Available Now |
| DOP-AE94BSTD | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| DOP-AE10THTD1 | Delta DOP-A Series HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| DOP-AS35THTD | Delta DOP-A Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-AS38BSTD | Delta DOP-A Series Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| DOP-AS57BSTD | Delta DOP-A Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-AS57CSTD | Delta DOP-A Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| DOP-AS57GSTD | Delta DOP-A Series Protective Film Touchscreen Panel | Available Now |
Delta DOP-AE57GSTD Touch Digitizer Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is display size of Delta DOP-A DOP-AE57GSTD Front overlay Touch Panel HMI?
Answer: Delta DOP-A Series DOP-AE57GSTD Protective Film Touchscreen Monitor HMI display size is 5.7 inch (118.2 x 89.4mm).
Question: What is Delta DOP-A DOP-AE57GSTD Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: If the users want to change their HMI from 5.7 inches to 10.4 inches models, do they need to rewrite the program files? If not necessary, how to solve the problem that if the resolution is different?
Answer: The users do not need to rewrite the program files as the screen editor software will automatically adjust the elements in a ratio of equality. It means that the elements in 320 x 240 pixels stored in 5.7 inches model could be adjusted to the elements in 640×48 pixels stored in 10.4 inches model.
Common misspellings:
DOP-AE57STD
OP-AE57GSTD
DOP-A5E7GSTD
DOP-AE5TGSTD
DOP-AE57GSSTD
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service