EZP-S8C-FH EZP-S8C-FM EZP-S8C-FP EZP-S8C-FT Protective Film HMI Panel Glass

| categories | EZPanel PCs Series |
|---|---|
| Model | EZP-S8C-FH EZP-S8C-FM EZP-S8C-FP EZP-S8C-FT |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZPanel PCs |
| Supply | EZPanel PCs Front Overlay Touch Panel |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:10 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Humidity: | 10-95% RH, non-condensing |
| Operating Temperature: | 0-55°C (32 - 138°F) |
| Product Line: | EZPanel PCs |
| Touch Size: | 8" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25°C (-13°F) to 65°C (149°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZP-S8C-FH EZP-S8C-FM EZP-S8C-FP EZP-S8C-FT | Description | Inventory status |
| EZP-S8C-F | EZPanel PCs Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZP-S8C-FC | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FD | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZP-S8C-FE | EZPanel PCs HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S8C-FH | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZP-S8C-FM | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FP | EZ Automation EZPanel PCs Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZP-S8C-FS | EZAutomation EZPanel PCs Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FSC | EZAutomation EZPanel PCs Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZP-S8C-FSD | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FSE | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZP-S8C-FSH | EZPanel PCs Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S8C-FSM | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
EZP-S8C-FH EZP-S8C-FM EZP-S8C-FP EZP-S8C-FT Protective Film HMI Panel Glass PDF Download:
Common misspellings:
EZP-S8C-FH
EZP-S8C-FM
EZP-S8C-FP
EZP-S8C-F
EZP-S8C-FT
EZP-S8CF-H
EZP-SBC-FM
EEZP-S8C-FT
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service