EZP-S8C-FSE EZP-S8C-FSH EZP-S8C-FSM Front Overlay Touch Screen

| categories | EZPanel PCs Series |
|---|---|
| Model | EZP-S8C-FSE EZP-S8C-FSH EZP-S8C-FSM |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Uticor Next Gen Industrial Panel PCs |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:14 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | Panel PCs |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZP-S8C-FSE EZP-S8C-FSH EZP-S8C-FSM | Description | Inventory status |
| EZP-S8C-F | EZPanel PCs Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZP-S8C-FC | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FD | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZP-S8C-FE | EZPanel PCs HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S8C-FH | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZP-S8C-FM | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FP | EZ Automation EZPanel PCs Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZP-S8C-FS | EZAutomation EZPanel PCs Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FSC | EZAutomation EZPanel PCs Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZP-S8C-FSD | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FSE | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZP-S8C-FSH | EZPanel PCs Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S8C-FSM | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
EZP-S8C-FSE EZP-S8C-FSH EZP-S8C-FSM Front Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Question: What is EZ Automation Panel PCs EZP-S8C-FSE EZP-S8C-FSH EZP-S8C-FSM Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZ-S8C-FSE
EZP-S8C-FSH
EZP-S8C-FSM
EZP-S8C-FSE
EZP-S8-FSH
EPZ-S8C-FSM
EZP-SBC-FSM
EZP-S8C--FSM
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service