EZP-T10C-FSP EZP-T10C-FST EZP-T10C-FSU Front Overlay Touch Screen

| categories | EZPanel PCs Series |
|---|---|
| Model | EZP-T10C-FSP EZP-T10C-FST EZP-T10C-FSU |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZPanel Enhanced Operator Interfaces |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:24 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | Panel PCs |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZP-T10C-FSP EZP-T10C-FST EZP-T10C-FSU | Description | Inventory status |
| EZP-T10C-FP | EZPanel PCs Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZP-T10C-FS | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FSC | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZP-T10C-FSD | EZPanel PCs HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-T10C-FSE | EZAutomation EZPanel PCs Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZP-T10C-FSH | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FSM | EZ Automation EZPanel PCs Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZP-T10C-FSP | EZAutomation EZPanel PCs Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FST | EZAutomation EZPanel PCs Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZP-T10C-FSU | EZAutomation EZPanel PCs Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FT | EZ Automation EZPanel PCs Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZP-T10C-FU | EZPanel PCs Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZP-T10C-FSP EZP-T10C-FST EZP-T10C-FSU Front Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Question: What is EZ Automation Panel PCs EZP-T10C-FSP EZP-T10C-FST EZP-T10C-FSU Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZP-T10C-FSP
EZP-T10C-FST
EZP-T10C-FU
EZP-T10C-FS
EZP-T10C-FSU
EZP-T10C-SFP
EZP-T1oC-FSP
EZP-T110C-FSP
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service