UT-IPPLP-10 Touch Screen UT-IPPLP-12 Touch Panel Repair

| categories | EZPanel PCs Series |
|---|---|
| Model | UT-IPPLP-10 / UT-IPPLP-12 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Uticor Next Gen Industrial Panel PCs |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:37:47 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | Panel PCs |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.4"-12.1" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| UT-IPPLP-10 / UT-IPPLP-12 | Description | Inventory status |
| UT2-IPPLP-10 | Industrial Fanless Panel PC Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| UT2-IPPLP-12 | EZ Automation Industrial Fanless Panel PC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| UT2-IPPLP-15 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Series Touch Digitizer Glass Overlay | Available Now |
| UT2-IPPLP-17 | Industrial Fanless Panel PC HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| UT2-IPPLP-19 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| UT2-IPPLP-21 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Series Front Overlay MMI Touch Screen | In Stock |
| UT-IPPLP-10 | Industrial Fanless Panel PC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| UT-IPPLP-12 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| UT-IPPLP-15 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| UT-IPPLP-17 | EZAutomation Industrial Fanless Panel PC Series Front Overlay Touch Screen Panel | In Stock |
| UT-IPPLP-19 | Industrial Fanless Panel PC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| UT-IPPLP-21 | Industrial Fanless Panel PC Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
UT-IPPLP-10 Touch Screen UT-IPPLP-12 Touch Panel Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Question: What is EZ Automation Panel PCs UT-IPPLP-10 UT-IPPLP-12 Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
UT-IPPLP-10
UT-IPPLP-2
UT-IPLP-10
UT-IPPLP-12
TU-IPPLP-12
UT-I99LP-12
UT-IPPLLP-10
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service