EZD-T4C-FS

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZD-T4C-FS |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZTouch HMIs EZTouch Original Series |
| Supply | EZD-T4C-FS Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:38:15 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZTouch Original |
| Touch Size: | 4" |
| Display Colors: | 65K Colors |
| Display Type: | TFT color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZD-T4C-FS | Description | Inventory status |
| EZD-T4C-FS | EZTouch HMI Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZD-T4C-FSE | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZD-T4C-S | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZD-T4C-SE | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZD-T6C-FS | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZD-T6C-S | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZD-T6C-SE | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZD-T8C-FC | EZAutomation EZTouch HMI Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZD-T8C-FH | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZD-T8C-FM | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZD-T8C-FP | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
EZD-T4C-FS PDF Download:
FAQ:
Question: Why use Unicode Indicator Light vs. Indicator Light object?
Answer: Both Unicode Indicator Light and Indicator Light objects display the status of a bit and produce appropriate display text for it. However the Indicator Light object allows the user to display text in only one custom font for EZ Series panels with pre-set sizes of 6x8, 8x16, 8x32 etc.
Common misspellings:
EZD-T4C-S
EZ-T4C-FS
EZDT-4C-FS
EZD-74C-FS
EZD-T4CC-FS
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service