EZ-S6M-RS

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZ-S6M-RS |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZTouch HMIs EZTouch Original Series |
| Supply | EZTouch Original HMIs Touch Panel Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:39:05 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Humidity: | 10-95% RH, non-condensing |
| Operating Temperature: | 0-55°C (32 - 138°F) |
| Product Line: | EZTouch Original |
| Touch Size: | 15" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25°C (-13°F) to 65°C (149°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ-S6M-RS | Description | Inventory status |
| EZ-S6M-FSU | EZTouch HMI Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZ-S6M-R | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ-S6M-RMC | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ-S6M-RS | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ-S6W-RS | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ-S6W-RSU | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ-S8C-F | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ-S8C-FC | EZAutomation EZTouch HMI Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ-S8C-FD | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ-S8C-FE | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ-S8C-FH | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ-S8C-FM | EZTouch HMI Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZ-S6M-RS PDF Download:
Common misspellings:
EZ-S6-RS
EZ-S6M-S
ZE-S6M-RS
EZ-SbM-RS
EZ-S6M--RS
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service