EZ-S8C-FSC EZ-S8C-FC HMI Touch Digitizer Protective Film

| categories | EZTouch HMIs Series |
|---|---|
| Model | EZ-S8C-FSC EZ-S8C-FC |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZtouch HMI Series |
| Supply | EZtouch HMI Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:39:11 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZTouch HMI |
| Touch Size: | 8" |
| Display View Area: | 6.05”x4.55” (153.7 x 115.8mm) |
| Display Type: | STN Color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ-S8C-FSC EZ-S8C-FC | Description | Inventory status |
| EZ-S6M-FSU | EZTouch HMI Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZ-S6M-R | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ-S6M-RMC | EZAutomation EZTouch HMI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ-S6M-RS | EZTouch HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ-S6W-RS | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ-S6W-RSU | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ-S8C-F | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ-S8C-FC | EZAutomation EZTouch HMI Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ-S8C-FD | EZAutomation EZTouch HMI Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ-S8C-FE | EZAutomation EZTouch HMI Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ-S8C-FH | EZ Automation EZTouch HMI Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ-S8C-FM | EZTouch HMI Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZ-S8C-FSC EZ-S8C-FC HMI Touch Digitizer Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
EZ-S8C-FSC
EZ-SC-FC
EZ-S8C-FS
EZ-S8C-FC
EZS-8C-FSC
EZ-SBC-FC
EZ-S8C-FFC
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service